رتبه­ بندی مشاوران

رتبه ­بندی مشاوران، معیاری برای نمایش توان و صلاحیت مشاورین جهت انجام مطالعات، طراحی و نظارت بر اجرای امور مختلف است. سیستم رتبه ­بندی مشاوران با توجه به توان فنی مهندسی و امکانات فنی و نرم­افزاری مشاوران متقاضی، رتبه­ای بین ۱ تا ۳ به آن­ها اختصاص می­دهد. گرید ۱ معرف بهترین رتبه و گرید ۳ بیانگر بدترین رتبه ممکن است. رتبه مشاوران هم برای شخصیت­های حقیقی و هم حقوقی قابل اخذ است. شخصیت­های حقیقی (افراد حقیقی با مدرک تحصیلی حداقل لیسانس) و حقوقی (شرکت­ها) جهت اخذ رتبه و تایید صلاحیت مشاوره فنی باید یک سری شرایط عمومی را احراز کنند.

شرایط عمومی برای رتبه ­بندی متقاضیان حقیقی

رتبه بندی مشاوران

رتبه بندی مشاوران

شخصیت­های حقیقی مجاز به اخذ رتبه مشاوران فنی باید تبعه جمهوری اسلامی ایران و عضو سازمان استان باشند. اشتغال در شرکت­های پیمانکاری، سوپیشینه کیفری یا داشتن محکومیت و محرومیت از انجام مشاوره فنی منجر به رد صلاحیت شخص حقیقی می­شوند. متقاضیان آقا ملزم به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائمی از خدمت هستند.

شرایط عمومی برای رتبه­ بندی متقاضیان حقوقی

شخصیت­های حقوقی ملزم به ثبت قانونی شرکت در اداره ثبت شرکت­ها هستند. محرومیت یا ممنوعیت شرکت از پرداختن به مشاوره فنی یا عضویت یک یا چند نفر از اعضای شرکت در سازمان استان و یا در شرکت­های پیمانکاری منجر به رد صلاحیت اشخاص حقوقی می­شوند.

فاکتورهای امتیازآور متقاضیان

متقاضیان حقیقی و حقوقی در کنار احراز شرایط عمومی لازم می­توانند با ارائه یک سری مدرک به افزایش امتیاز خود کمک کنند تا در نهایت رتبه بهتری کسب نمایند.

فاکتورهایی از قبیل مقطع تحصیلی، تجربه کاری مفید، شرکت در آزمون ادواری، معدل، دوره­های آموزشی، رتبه در آزمون­های ورودی کارشناسی ارشد و دکتری و المپیادهای علمی، سایر قراردادهای منعقد شده در زمینه موردنظر، مقالات و تالیفات، شرکت در همایش­های مرتبط و… منجر به بهبود رتبه مشاوران حقیقی می­شوند.

مشاوران حقوقی نیز جهت ارتقای رتبه خود می­توانند علاوه بر احراز شرایط عمومی مذکور به ارائه مدارک مربوط به مقطع تحصیلی و سوابق کاری مدیران و افراد امتیازآور، قراردادهای منعقد شده در زمینه موردنظر و سایر مشخصات و تجهیزات شرکت از جمله مساحت دفتر شرکت، تعداد رایانه­ها، چاپگرها، تجهیزات فنی و… مبادرت کنند.

مشاوران حقیقی و حقوقی باید در سامانه الکترونیکی ساجات به نشانی www.sajat.mprog.ir ثبت­نام کنند و اسناد لازم را ارسال نمایند. پس از تایید مدارک باید حضوراً به مرجع صدور رتبه مراجعه کنند و مدارک لازم و سایر مدارک امتیازآور را ارائه دهند تا پس از طی تشریفات اداری، تاییدیه صلاحیت مشاوره فنی و گرید مشاوره خود را دریافت نمایند.

درباره parsuser

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *